Kılıçdaroğlu: Çikolata kutusuna 500 bin koyacaksın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de katıldığı Ege Bölgesi örgüt toplantısında 4 bakan hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet iddialarına değinerek, "Açıkça 'Çikolata kutusuna 500 bin koyacaksın' diyor. O da 'olur' diyor. 'O kadar tıkış tıkış ki korktum elimden düşecek ortaya saçılacak diye' diyor. En temiz adammış bunu söyleyen. En temiziniz buysa kirlinin boyunu zaten biliyoruz biz" dedi.

Kılıçdaroğlu: Çikolata kutusuna 500 bin koyacaksın
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda partililer tarafından karşılandı. Havalimanı girişindeki ağaçlara Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybeden gençlerden Berkin Elvan ve Ali İsmail Korkmaz'ın tuvale basılı fotoğrafları bağlandı. Kılıçdaroğlu, Kültürpark 1 No'lu Hol'de Ege Bölgesi'ndeki milletvekilleri, belediye başkanları, Parti Meclisi üyeleri, Yüksek disiplin Kurulu üyeleri, kurultay delegeleri, il yöneticileri, ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşen "Geleceği birlikte kuruyoruz, İzmir buluşması" adlı toplantıya katıldı.

İZMİR'E ÖVGÜ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Başbakan Kemal' sloganları arasında kürsüye çıktı. Kılıçdaroğlu, İzmir'in üniversite, sanayi, tarım, fuarlar ve en önemlisi cumhuriyet kenti olduğunu belirterek, şöyle dedi:

"İzmir, entelektüel, göç alan bir kent. O nedenle Ege'nin incisi. İzmirliler'e anlatmak istemiyorum. İzmir'i Türkiye'ye anlatmak istiyorum. 8 bin yıllık bir kültürü besliyor İzmir. O kültürü hep yaşattı, yaşatmaya devam ediyor. Kültürün zenginliğini görmek istiyorsanız İzmir'e geleceksiniz. İnsan sevgisinin ne olduğunu görmek istiyorsanız İzmir'e geleceksiniz. Sanayi nasıl yapılır, sanayi nasıl gelişir, her kuruş nerede nasıl harcanır görmek istiyorsanız İzmir'e gelecekseniz. Kuvay-i Milliye nedir, Cumhuriyet nedir görmek istiyorsanız İzmir'e geleceksiniz. Kadın erkek eşitliğini görmek istiyorsanız yine İzmir'e geleceksiniz. Kadına nasıl değer verilirmiş, kadın iş hayatında nasıl başarılı olurmuş görmek istiyorsanız İzmir'e geleceksiniz. İzmir aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk'ü seven bir kent."

"İŞSİZLİĞİ 4 YILDA ÇÖZERİM"


CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, işsizliğin çözümü için 4 yıllık yetki isteyerek, şöyle konuştu:

"Bunun yanında sorunları olan bir kent. Bu sorunlar kentin yönetiminden değil ülkenin yönetiminden kaynaklanıyor. İşsizlik var. İşsizlik toplumun bağrında derin bir yara olarak duruyor. Üniversite mezunları arasında işsizlik yüzde 30-35'lere dayanmış durumda. Mühendis, öğretmen, ziraatçi, iş bulamıyor. Tıp fakülteleri hariç üniversitelerden mezun olanlar iş bulamıyor. 12 yıldır bu ülkeyi AKP yönetiyor. 12 yılda Türkiye'nin en temel sorunu olan işsizliği çözemiyorsanız 'Bu ülkeyi sağlıklı yönetmiyorsunuz' demektir. En temel sorun işsizlik. Ben 12 yıllık süre istemiyorum. Sadece 4 yıllık süre istiyorum işsizlik sorunun çözmek için. 4 yıl deneyeceksiniz. Daha sözler vereceğim ben topluma. Mutlu ve huzurlu Türkiye'yi yaratacağız. Çatışmayı değil uzlaşmayı egemen kılacağız. Kadın erkek eşitliğini egemen kılacağız. Bizim iktidarımızda her anne çocuğunu güler yüzle huzur içinde okula, askere gönderecek. Biz bu güvenceyi veriyoruz. Dört yıl sonra verdiğimiz sözleri yerine getirmezsek yetkiyi elimizden alırsınız. Yaparsak 'yola devam et' diyeceksiniz. Ben bundan adımın Kemal olduğu kadar eminim."

“İZMİR ÜVEY EVLAT"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Hükümetin cezalandırdığını öne sürdüğü İzmir'in aynı zamanda Türkiye'nin büyümesine kalkınmasına önkoşulsuz destek veren bir kent olduğunu, 2004- 2013 yılları arasında kamu yatırımlarından aldığı payın yüzde 5.76 olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Bu pay yüzde 3.1'e düşüyor. İzmir 32 milyar lira vergi veriyor kamudan aldığı pay sadece 700 milyon lira. İzmir'e üvey evlat muamelesi yapıyor. İzmirli her koşulda görevini yerine getiriyor. Bu iktidar İzmir'e yatırım yapmasa bile İzmirli merak etmesin Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu yapar. Seçim sırasında buraya geldiler. İzmir'e 35 proje vaat ettiler. 35 projenin hemen hemen tamamı söz olarak duruyor. Konak Tüneli hayalet tünel oldu. Bir siyasi iktidar söz verdiği zaman sözünün gereğini yerine getirmek zorundadır. Halkı neden o sözü yerine getirmedin diye soru sorma hakkı vardır."

"AKP SİZİ CEZALANDIRIYOR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin İzmirli'yi cezalandırdığını öne sürerek, şöyle konuştu:

"İzmirliler'e sesleniyorum; AKP sizi cezalandırıyor. Neden biliyor musunuz? CHP'ye oy veriyorsunuz diye. İzmirli direniyor; 'Oyumu vereceğim. Aydınlıktan, uygarlıktan, Türkiye'nin çıkarlarından yana oy kullanacağım' diyor. İzmir bütün engellemelere karşı dünyadaki metropoller içinde en önemli yere sahip. Dünyada hızla gelişen metropolleri düşünün, 4'üncü sırada İzmir geliyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kredi notu, Türkiye Cumhuriyeti'nin kredi notundan 9 puan daha yüksek. Dünya Bankası Büyükşehir Belediyesi kefaletsiz kredi açıyor. Nesin sen? Büyükşehir Belediyesi. 'Bilançolarına gelir gider tablolarına bakıyorum senden teminat almaya gerek yok' diyor."

"TÜRKİYE'Yİ BUNLARDAN İYİ YÖNETİRİZ"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, iktidarın 'CHP iktidara gelirse ülkeyi yönetemez. Dolar fırlar faizler yükselir vatandaş borcunu ödeyemez' diyerek kara propaganda yaptığını anlatırken, şöyle dedi:

"İzmir'den 77 milyona sesleniyorum. Türkiye'yi bunlardan iyi yönetiriz. Türkiye'yi daha sağlıklı yönetiriz. Türkiye'nin sorunlarına kilitleniriz. Her kuruşun hesabını bu millete veririz. Aydın, Muğla'ya geleceksin. Anakentler nasıl yönetiliyorsa Türkiye'yi öyle yönetiriz kimsenin endişesi olmasın. İstanbul ve Ankara metro yapıyordu havlu attılar. İki büyükşehir belediyesinin bütçesi İzmir'inkini üçe katlıyor. Beceremediler. Kilometresini Ankara 100 milyona yapıyor. İstanbul 145 milyona yapıyor. İzmir 60 milyona yapıyor. Yeraltına yapıyorsunuz aynı teknolojiyi yapıyorsunuz. Beceremediler, yapamadılar en sonunda hükümet teslim aldı. İzmir kenti imkanlarıyla onların üçte bir fiyatına yaptı. İzmir budur. CHP'li belediyeler budur. Bir belediye böyle yönetilir. İzmir'i, Aydın'ı, Tekirdağ'ı nasıl yönetiyorsak emin olun Türkiye'yi aynı anlayışla yöneteceğiz. 'Çalışıyor ama iş de yapıyor' algısını toplumun belleğine yerleştirmeye çalışıyorlar. Bu kültürün tutsağı olmayın. Bu kültür bizim siyaset anlayışımıza insana duyduğumuz saygıya aykırıdır. Bizim kültürümüzde her kuruşun hesabını vatandaşa vereceksin. Bizim kültürümüzde çalmayacaksın ve iş yapacaksın. İşi ehline vereceksin diyor inancımız. Biz işi ehline veriyoruz."

"BOY BOY PARA KASALARI ÇİKOLATA KUTULARI"


Kılıçdaroğlu, CHP iktidarında bakanların çocuklarının yatak odalarında boy boy para kasaları, çikolata kutuları olmayacağını ileri sürerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"CHP iktidara gelirse efendim sosyal yardımları kesecekmiş. Niye keselim? Akıl mantık var niye keselim? Herkesin işi aşı oldu da o gerekçeyle mi keselim? Tam tersine sosyal yardımları en az iki katına çıkaracağız. Bütün yurttaşlarım bunu açıklıkla bilsinler. Eskiden sorarlardı 'bunu yapacaksınız da parayı nereden bulacaksınız' diye. Şimdi korkudan bunu soramıyorlar. 17 Aralık'ı gördük 25 Aralık'ı gördük. Bizim çocuklarımızın yatak odalarında boy boy para kasaları olmadı ve olmayacaktır. Bizim bakanlarımıza belediye başkanlarımıza çikolata kutuları içinde paralar gelmeyecek. Bunu asla kabul etmeyeceğiz. Bizin inancımız kültürümüz bunu reddeder."

"HARAMA NEDEN ORTAK OLUYORSUN?"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun danışmanı Etyen Mahcupyan'ın "AKP'ye oy veren İslami kesimin bir kısmı yolsuzluk olduğunu kabul ediyor ve bundan rahatsızlık duyuyor" dediğini anlatırken şöyle dedi:

"Kendisini İslami kesim olarak tanımlayan bu yurttaşlara sesleniyorum. İnancına sözüm yok ama bana şunu öğrettiler; 'Müslümanlıkta en büyük günah kul hakkı yemektir devletin hazinesine el uzatmak' dediler. AKP'ye oy veren bu saygıdeğer yurttaşlara sesleniyorum. Bana öğretilen Müslümanlık buysa senin öğrendiğin müslümanlıkta harama neden ortak oluyorsun? 'Devletin hazinesine el uzatana neden oy veriyorsun?' diyorum. Benim anladığım Müslümanlıkla senin anladığın Müslümanlık arasında bu fark olamaz."

"RECEP AMCA'NIN VERGİSİYLE SARAY YAPIYOR"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanlığı için yapılan 1000 odalı sarayı da eleştirirken bunun Ermenek'te lastik ayakkabısı yırtık Recep Amca'nın parasıyla yapıldığını söyledi. Kılıçdaroğlu, vergisini ayakkabıyı alırken, su içerken verdiğini ifade ederek şöyle devam etti:

"1000 odalı saray tüm dünyada alay konusu. Yazık değil mi bu ülkeye? Biz bu ülkeyi siyasetçiler millete hizmet etsin diye kurdu. Bin odalı saray. 275 odalı bir yer daha yapılacakmış. Beyefendi orada da oturacakmış. Devleti soyduğunuz yetmiyor mu? İşsizlik yoksulluk var. Onları düşünmüyorlar. Fakir fukara vatandaşın inançlarını beklentilerini geleceklerini sömürdüler. Diyorlar ya. Bunlar gelirse ülkeyi yönetemezler. Biz Türkiye'yi bunlardan iyi yönetiriz. Bir şeyi bilmiyoruz. Hırsızlık yapmayı bilmiyoruz bunu hiçbir zaman öğrenemedik yolsuzluk yapmayı kul hakkı yemeyi bilmiyoruz. Eğer devleti yönetmek her kuruşun hesabını vermekse o bizim namus borcumuzdur zaten. Bunu yapacağız. 77 milyon yurttaşıma sesleniyorum. Sizi seviyoruz, bayrağımızı ülkemizi seviyoruz. Huzurlu bir Türkiye'yi inşa etmek istiyoruz. Bu ülke zengin bir ülke. Kaynağı yeterli bir ülke. Topladığın parayı nereye harcayacaksın sorun bu. Biz o parayı işçi, esnaf sanayici emekli için harcayacağız. Bizim için yandaş yok vatandaş var. Hedefimiz bu."
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner143

escort istanbul , escort bayan , bayan escort , escort , istanbul escort ,