Aday listesinde öne çıkan isimler arasında yer alan Başbakan Ahmet Davutoğlu Konya'dan aday olurken, Muhsin Yazıcıoğlu'nun damadı olan Mustafa Afşin Yazıcıoğlu da İstanbul'dan aday oldu.
Listelerde milletvekilleri ile yakın akraba ilişkisi olanlar bir prensip kararı olarak listelere alınmadı. Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek de aday gösterilmedi
Nabi Avcı Eskişehir 1. sıradan, Mehmet Şimşek Gaziantep 1. sıradan, Efkan Ala Erzurum 1. sıradan Muhsin Yazıcıoğlu'nun damadı Mustafa Afşin Yazıcıoğlu da İstanbul 3. bölgeden aday
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak İstanbul 1. bölge 6. sıradan aday oldu.Deniz Baykal'ın CHP Genel Başkanı olduğu dönemde en yakınında bulunan isimlerdin biri olan Savcı Sayan, İzmir 2. bölge 7. sırada listeye girdi.
AK PARTİ'NİN ADAY LİSTESİ;
İSTANBUL 1.BÖLGE
1- İDRİS GÜLLÜCE
2- MİHRİMAH BELMA SATIR
3- EROL KAYA
4- AHMET BERAT ÇONKAR
5- OSMAN CAN
6- BERAT ALBAYRAK
7- İSMET UÇMA
8- METİN KÜLÜNK
9- RAVZA KAVAKCI KAN
10- ERKAN KANDEMİR
11- ALEV DEDEGİL
12- MEHMET ALİ PULCU
13- HASAN SERT
14- HÜSEYİN YAYMAN
15- OSMAN BOYRAZ
16- FAİK IŞIK
17- HULUSİ ŞENTÜRK
18- ŞEYMA DÖĞÜCÜ
19- BİLAL TOPÇU
20- RABİA İLHAN
21- FATMA VARANK
22- ADEM SEFER
23- HURŞİT YILDIRIM
24- FAHRİ YASİN ŞENER
25- PINAR KANDEMİR HACIBEKTAŞOĞLU
26- AYŞE KARTAL
27- MUSTAFA DEMİRAL
28- MUSTAFA ÖZMEN
29- ESMA ERSİN
30- ALİM ERDEMİR
31- COŞKUN KOÇ
İSTANBUL 2. BÖLGE
1- VOLKAN BOZKIR
2- AYŞE NUR BAHÇEKAPILI
3- EKREM ERDEM
4- AZİZ BABUŞCU
5- DURMUŞ ALİ SARIKAYA
6- ETHEM TOLGA
7- ŞİRİN ÜNAL
8- FATMA BENLİ
9- HÜSEYİN BÜRGE
10- SEVİM SAVAŞER
11- HAYDAR ALİ YILDIZ
12- MARKAR ESEYAN
13- OKTAY SARAL
14- AHMET HALDUN ERTÜRK
15- AHMET BAHA ÖĞÜTKEN
16- AHMET HAMDİ ÇAMLI
17- HÜSEYİN HÜSNÜ KILIÇ
18- İBRAHİM SOLMAZ
19- BEDRİ BAŞ
20- İSMAİL ERGÜNEŞ
21- MEHMET ER
22- PERİHAN TOĞAY
23- MUHARREM BALTACI
24- REŞİDE YÜKSEL
25- MAHMUT DOĞAN
26- SÜLEYMAN ENES KILIÇ
İSTANBUL 3. BÖLGE
1- MUSTAFA ŞENTOP
2- ÖZLEM ZENGİN
3- FEYZULLAH KIYIKLIK
4- MEHMET MUŞ
5- MEHMET DOĞAN KUBAT
6- TÜLAY KAYNARCA
7- ABDURRAHİM BOYNUKALIN
8- HARUN KARACA
9- UĞUR IŞILAK
10- MUSTAFA YENEROĞLU
11- MUSTAFA AFŞIN YAZICIOĞLU
12- MEHMET METİNER
13- HALİS DALKILIÇ
14- MAHMUT ÖVÜR
15- YILDIZ SEFERİNOĞLU
16- FATMA BETÜL SAYAN KAYA
17- TÜLİN MAZLUMOĞLU KESTANE
18- MEHMET BAYKAN
19- RESUL KURT
20- BETÜL BİRER
21- ABDULLAH BAŞCI
22- ZEYNEP İŞCEN ÇEVİKER
23- CELAL BABAYİĞİT
24- HAKAN BAHADIR
25- HATİCE KÜBRA ÖZTÜRK
26- YEŞİL AYTULUM TURUT
27- YASİN ZÜLBAHAROĞLU
28- ABDULLAH SADIKSOY
29- ARİF KALMAZ
30- FATMA NUR YAVUZ
31- FEVZİ DURMUŞ
ANKARA 1.BÖLGE
1- YALÇIN AKDOĞAN
2- AHMET GÜNDOĞDU
3- ALİ İHSAN ARSLAN
4- JÜLİDE SARIEROĞLU
5- MURAT ALPARSLAN
6- ERTAN AYDIN
7- TÜLAY SELAMOĞLU
8- FATİH ŞAHİN
9- MEHMET EMİN ZARARSIZ
10- HASAN ALBAYRAK
11- ERCAN KINACI
12- BARIŞ AYDIN
13- MURAT KÖSE
14- HASAN KARAGÖZ
15- HATİCE DEMİRTAŞ
16- HAYDAR ŞAHİN
17- FATMA COŞAR KARACAN
18- MEHMET ALİ CANLI
ANKARA 2.BÖLGE
1- EMRULLAH İŞLER
2- AHMET İYİMAYA
3- LÜTFİYE SELVA ÇAM
4- VEDAT BİLGİN
5- AYDIN ÜNAL
6- AYHAN YILMAZ
7- MAHMUT SAMİ MALLI
8- NEVZAT CEYLAN
9- AHMET BABA
10- NURİ ELİBOL
11- ADEM CEYLAN
12- SELİM CERRAH
13- BÜLENT YAĞMUR
14- NESLİHAN CENK
İZMİR 1. BÖLGE
1. VEYSEL EROĞLU
2. FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR
3. CEMİL ŞEBOY
4. HÜSEYİN KOCABIYIK
5. OZAN CEYHUN
6. NECİP NASIR
7. CEMAL BEKLE
8. MAHMUT ATİLLA KAYA
9. BEDİHA TÜRKYILMAZ
10. TALİP UZUN
11. KAZIM ERTEN
12. ÖMER SERTBAŞ
13. GÜRBÜZ AKBULUT
İZMİR 2. BÖLGE
1. MUSTAFA İBRAHİM TURHAN
2. NESRİN ULEMA
3. HAMZA DAĞ
4. KEREM ALİ SÜREKLİ
5. DURMUŞ BOZTUĞ
6. MEHMET BAYINDIR
7. SAVCI SAYAN
8. NEŞE GÜRÇAY
9. TANSU KAYA
10. BİLAL KIRKPINAR
11. ESRA ALADAĞ
12. ALİ HADİM
13. MÜJDE ÇELİK
KONYA
1 - Ahmet Davutoğlu
2 - Mustafa Baloğlu
3 - Hüsniye Erdoğan
4 - Ziya Altunyaldız
5 - M. Uğur Kaleli
6- Leyla Şahin
7 - Mehmet Babaoğlu
8 - Abdullah Ağralı
9- Halil Etyemez
10- Rüveyda Gülsüm Kozak
11- H.Ahmet Özdemir
12- Ömer Ünal
13- Mustafa Kaya
14- Ömer Faruk Kanık
ŞANLIURFA
1 - Nurettin Nebati
2 - Kasım Gülpınar
3 - Seydi Eyüpoğlu
4 - Mazhar Bağlı
5 - Halil Özcan
6 - Hamide Sürücü
7- Ahmet Eşref Fakıbaba
8 - Mehmet Akyürek
9 - Mahmut Kaçar
10 - Yusuf Eğilmez
11 - Yıldız Süslü
12 - Abdullah Yeşil
GAZİANTEP
1- Mehmet Şimşek
2- Abdülhamit Gül
3- Şamil Tayyar
4- Canan Candemir
5- Nejat Koçer
6- Mehmet Erdoğan
7- Serpil Kavlak
8- Ali Şahin
9- Fikret Tural
10- Yüksel Güzelbey
11- Menderes Karaduman
12- Hakan Tanrıöver
DİYARBAKIR
1 - Cevdet Yılmaz
2 - Mehmet Ensarioğlu
3 - Haşim Haşimi
4 - Oya Eronat
5 - Fazıl Hüsnü Erdem
6 - Abdurrahman Kurt
ADANA
1. NECDET ÜNÜVAR
2. FATMA GÜLDEMET SARI
3. SADULLAH KISACIK
4. TALİP KÜÇÜKCAN
5. MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ
6. ESRA YALVAÇ
7. MEHMET CAN
8. MUSTAFA ÇALIŞKAN
9. ASUMAN TEKİN
ANTALYA
1. LÜTFİ ELVAN
2. MUSTAFA KÖSE
3. HÜSEYİN SAMANİ
4. GÖKCEN ÖZDOĞAN ENÇ
5. SENA NUR ÇELİK
6. İBRAHİM AYDIN
ADIYAMAN
1. AHMET AYDIN
2. ADNAN BOYNUKARA
3. İBRAHİM HALİL FIRAT
4. SALİH FIRAT
5. İCLAL YALÇIN TUTUŞ
AFYONKARAHİSAR
1. HALİL ÜRÜN
2. ALİ ÖZKAYA
3. REMZİYE SIVACI
4. AKİF ÖZKALDI
5. FATİH BEDER
AĞRI
1. ABDULLAH ATALAY
2. YILMAZ ENSAROĞLU
3. HALİL ÖZYOLCU
4. ALİ KONYAR
AKSARAY
1. İLKNUR İNCEÖZ
2. NEVZAT PALTA
3. HÜSEYİN HÜYÜK
AMASYA
1. MEHMET NACİ BOSTANCI
2. SAİT YÜCE
3. HASAN ALİ CESUR
ARDAHAN
1. ORHAN ATALAY
2. YUNUS BAYDAR
ARTVİN
1. İSRAFİL KIŞLA
2. VEDAT KİBAR
AYDIN
1. MEHMET SADIK ATAY
2. ABDURRAHMAN ÖZ
3. ZEYNEP ARMAĞAN USLU
4. MUSTAFA SAVAŞ
5. METİN YAVUZ
6. ERSİN ESENLİK
7. CENGİZ ALTINTAŞ
BALIKESİR
1.MAHMUT POYRAZLI
2. SEMA KIRCI
3. ALİ AYDINLIOĞLU
4. AYŞE KARDAŞ
5. KASIM BOSTAN
6. MEHMET BAYYİĞİT
7. HİLAL DEMİRÖZER
8. MUSTAFA CANBEY
BARTIN
1. YILMAZ TUNÇ
2. MUSTAFA YELKENCİ
BATMAN
1. ZİVER ÖZDEMİR
2. MEHMET EMİN EKMEN
3. MURAT GÜNEŞTEKİN
4. ADİLE GÜRBÜZ
BAYBURT
1. NACİ AĞBAL
2. BÜNYAMİN ÖZBEK
BİLECİK
1. HALİL ELDEMİR
2. RAMAZAN KURTULMUŞ
BİNGÖL
1. ŞEBNEM KOCAKELÇİ
2.ENVER FEHMİOĞLU
3. FEYZİ BERDİBEK
BİTLİS
1. VEDAT DEMİRÖZ
2. EDİP SAFTER GAYDALI
3. FATİH KADİRİOĞLU
BOLU
1. ALİ ERCOŞKUN
2. FEHMİ KÜPÇÜ
3. MEHMET EMİN GÜZ
BURDUR
1. REŞAT PETEK
2. İBRAHİM EKİCİ
3. KAMİL ÖZCAN
BURSA
1. MEHMET MÜEZZİNOĞLU
2. EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ
3. CEMALETTİN KANİ TORUN
4. HÜSEYİN ŞAHİN
5. İSMET SU
6. HAKAN ÇAVUŞOĞLU
7. ÖNDER MATLI
8. ZEKERİYA BİRKAN
9. BENNUR KARABURUN
10. GÜRSEL DÖNMEZ
11. YÜKSEL YENİ
12. NİHAT NASIR
13. HARUN AKIN
14. AHMET KILIÇ
15. OSMAN MESTEN
16. HALİDE SERPİL ŞAHİN
17. CEMİLE YİĞİT
18. SALİH BAŞPARMAK
ÇANAKKALE
1- BÜLENT TURAN
2- İSMAİL KAŞDEMİR
3- JÜLİDE İSKENDEROĞLU
4- SEBAHATTİN GÜNER
ÇANKIRI
1- MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU
2- HÜSEYİN FİLİZ
ÇORUM
1- SALİM USLU
2- CAHİT BAĞCI
3- LÜTFİYE İLKSEN CERİTOĞLU KURT
4- AHMET SAMİ CEYLAN
DENİZLİ
1- NİHAT ZEYBEKCİ
2- MEHMET YÜKSEL
3- BİLAL UÇAR
4- NURCAN DALBUDAK
5- OSMAN YÜCELİŞ
6- EMİN OKKAYA
7- PERAL ULUKÖY
DÜZCE
1- FARUK ÖZLÜ
2- FEVAİ ARSLAN
3- AYŞE KEŞİR
EDİRNE
1- ŞEMSETTİN EMİR
2- FATMA AKSAL
3- MUSTAFA OKUR
ELAZIĞ
1- ŞUAY ALPAY
2- METİN BULUT
3- SERPİL BULUT
4- ÖMER SERDAR
ERZİNCAN
1- TALHA EROL DURMAZ
2- SERKAN BAYRAM
ERZURUM
1- EFKAN ALA
2- ADNAN YILMAZ
3- ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU
4- İBRAHİM AYDEMİR
5- ABDURRAHİM FIRAT
6- ZAFER TARİKDAROĞLU
ESKİŞEHİR
1- NABİ AVCI
2- SALİH KOCA
3- EMİNE NUR GÜNAY
4- MUSTAFA KEMAL BİÇERLİ
5- YETKİN TETİK
6- ALİ DEMİREL
GAZİANTEP
1. MEHMET ŞEMŞEK
2. ABDULHAMİT GÜL
3. ŞAMİL TAYYAR
4. CANAN CANDEMİR ÇELİK
5. ABDULLAH NEJAT KOÇER
6. MEHMET ERDOĞAN
7. SERPİL KAVRAK
8. ALİ ŞAHİN
9. FİKRET MURAT TURAL
10. YUSUF ERDEM GÜZELBEY
11. MEHMET MENDERES KARADUMAN
12. MUHAMMED HAKAN TANRIÖVER
GİRESUN
1. TURHAN ALÇELİK
2. ADEM TATLI
3. MEHMET GELDİ
4. HATİCE KOCAOĞLU
GÜMÜŞHANE
1. KEMALETTİN AYDIN
2. FERAMUZ ÜSTÜN
HAKKARİ
1-OSMAN KIZILBAN
2-RÜSTEM ZEYDAN
3-MEHMET ERTUŞ
TOKAT
1-COŞKUN ÇAKIR
2-CELİL GÖÇER
3-FATMA GAYE GÜLER
4-FATİH AKGÜN
5-MUSTAFA ARSLAN
HATAY
1-ADEM YEŞİLDAL
2-ORHAN KARASAYAR
3-MEHMET ÖNTÜRK
4-MEHMET ALĞAN
5-HACI BAYRAM TÜRKOĞLU
6-TÜLİN DURGUN YETİM
7-İBRAHİM NACİ YAPAR
8-MEHMET HACIOĞLU
9-CANAN KAHRAMAN
10-AHMET DEMİRTAŞ
IĞDIR
1. FERDİ TURAN
2. CENGİZ ŞEYRAN
ISPARTA
1. SÜREYYA SADİ BİLGİÇ
2. RECEP ÖZEL
3. İSMAİL ÖZDEMİR
4. AYŞE USTA
KAHRAMANMARAŞ
1. MAHİR ÜNAL
2. NURSEL REYHANLIOĞLU
3. VEYSİ KAYNAK
4. SEVDE BAYAZIT KAÇAR
5. MEHMET UĞUR DİLİPAK
6. MEHMET İLKER ÇİTİL
7. TÜRK İSLAM KARAKOÇ
8. İMRAN KILIÇ
KARABÜK
1. OSMAN KAHVECİ
2. SEDAT NAMAL
KARAMAN
1. RECEP KONUK
2. RECEP ŞEKER
KARS
1. MEHMET UÇUM
2. YUSUF SELAHATTİN BEYRİBEY
3. ENSAR ERDOĞDU
KASTAMONU
1. MUSTAFA GÖKHAN GÜLŞEN
2. METİN ÇELİK
3. ZAFER NALBANTOĞLU
KAYSERİ
1. MEHMET ÖZHASEKİ
2. AHMET DOĞAN
3. YAŞAR KARAYEL
4. KEMAL TEKDEN
5. HAVVA TALAY ÇALIŞ
6. HALİL ERGEN
7. İSMAİL TAMER
8. AVŞAR ASLAN
9. AYDIN KALKAN
KİLİS
1. REŞİT POLAT
2. AHMET SALİH DAL
KIRIKKALE
1. OĞUZ KAĞAN KÖKSAL
2. RAMAZAN CAN
3. ABDULLAH ÖZTÜRK
KIRKLARELİ
1. HAMDİ IRMAK
2. VOLKAN GÖÇ
3. AYTAÇ AKSOY
KIRŞEHİR
1. SALİH ÇETİNKAYA YÜKSEK AVUKAT
2. HACI TURAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR
KİLİS
1. REŞİT POLAT
2. AHMET SALİH DAL
KOCAELİ
1. FİKRİ IŞIK
2. RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU
3. ZEKİ AYGÜN
4. İLYAS ŞEKER
5. MEHMET AKİF YILMAZ
6. CEMALETTİN KAFLI
7. SAMİ ÇAKIR
8. AYŞE MÜGE OLŞEN
9. HALİT ÇOKAN
10. YALÇIN COŞTUR
11. YAHYA COŞKUN
KONYA
1. AHMET DAVUTOĞLU
2. MUSTAFA BALOĞLU
3. HÜSNÜYE ERDOĞAN
4. ZİYA ALTUNYALDIZ
5. MUHAMMET UĞUR KALELİ
6. LEYLA ŞAHİN USTA
7. MEHMET BABAOĞLU
8. ABDULLAH AĞRALI
9. HALİL ETYEMEZ
10. RÜVEYDE GÜLSEREN IŞIK
11. HACI AHMET ÖZDEMİR
12. ÖMER ÜNAL
13. MUSTAFA KAYA
14. ÖMER FARUK KANIK
KÜTAHYA
1. MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLI
2. VURAL KAVUNCU
3. İSHAK GAZEL YÜKSEK AVUKAT
4. AHMET TAN YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR
MALATYA
1. ÖZNUR ÇALIK
2. TAHA ÖZHAN
3. MUSTAFA ŞAHİN
4. NURETTİN YAŞAR
5. BÜLENT TÜFENKCİ
6. BAYRAM TAŞKIN
MANİSA
1. RECAİ BERBER
2. UĞUR AYDEMİR
3. SELÇUK ÖZDAĞ
4. MURAT BAYBATUR
5. ŞULE TUNALI
6. İSMAİL BİLEN
7. MUSA YILMAZ
8. GÜZİDE İÇEN KASAP
9. BİLAL TEMEL
MARDİN
1. ORHAN MİROĞLU
2. GÖNÜL BEKİN ŞAHKULUBEY
3. MEHMET VEJDİ KAHRAMAN
4. ABDULLAH ERİN
5. CENGİZ DEMİRKAYA
6. MEHMET EMİN DENİZ
MERSİN
1. MUSTAFA MUHAMMET GÜLTAK
2. YILMAZ TEZCAN
3. MUHSİN KIZILKAYA
4. ZEYNEP GÜL YILMAZ
5. İBRAHİM GÜL
6. ARİF YILDIRIM
7. MEHMET EMİN KAPLAN
8. PINAR NAR Y
9. CEMAL BALKAYA
10. ABDULLAH KUZ
11. MEHMET TAŞKIRAN
MUĞLA
1. HASAN ÖZYER
2. HASAN KÖKTEN
3. ELVAN GÖÇER
4. MEHMET YAVUZ DEMİR
5. MUHİTTİN KAYABAŞ
6. ÖZBEN YELDA EROL GÖKCAN
MUŞ
1. MEHMET EMİN ŞİMŞEK
2. ABDULSELAM ER
3. HALİS SALTIK
NEVŞEHİR
1. MUSTAFA AÇIKGÖZ
2. MURAT GÖKTÜRK
3. EBUBEKİR GİZLİGİDER
NİĞDE
1. ALPASLAN KAVAKLIOĞLU
2. ERDOĞAN ÖZEGEN
3. YAŞAR ATAÇ YÜKSEK
ORDU
1. NUMAN KURTULMUŞ
2. OKTAY ÇANAK
3. İHSAN ŞENER
4. AYŞE NİLGÜN TOMAKİN
5. ŞAKİR ÇOBAN
OSMANİYE
1. SUAT ÖNAL
2. MÜCAHİT DURMUŞOĞLU
3. MEHMET SARI YÜKSEK
4. EMİR HASAN ARSLANTAŞ
RİZE
1. HASAN KARAL
2. HİKMET AYAR
3. OSMAN AŞKIN BAK
SAKARYA
1. AYŞENUR İSLAM
2. MUSTAFA İSEN
3. ALİ İHSAN YAVUZ
4. RECEP UNCUOĞLU
5. ALİ İNCİ
6. RECEP HACIEYÜPOĞLU
7. BİLGEHAN DOĞRU
SAMSUN
1. AKİF ÇAĞATAY KILIÇ
2. AHMET DEMİRCAN
3. FUAT KÖKTAŞ
4. ÇİĞDEM KARAASLAN
5. HASAN BASRİ KURT
6. KAMURAN ÖZDEN
7. YILMAZ HOCAOĞLU
8. HÜSEYİN AVNİ ÇATAL
9. ADEM TUNCER
SİİRT
1. YASİN AKTAY
2. HAŞİM TAŞKIRAN
3. ALİ İLBAŞ
SİNOP
1. CENGİZ TOKMAK
2. NAZIM MAVİŞ
SİVAS
1. İSMET YILMAZ
2. HİLMİ BİLGİN
3. SELİM DURSUN
4. ADEM YILDIRIM
5. YALÇIN ÖZDEMİR
ŞANLIURFA
1. NUREDDİN NEBATİ
2. MEHMET KASIM GÜLPINAR
3. SEYİT EYYÜPOĞLU
4. MAZHAR BAĞLI
5. HALİL ÖZCAN
6. HAMİDE SÜRÜCÜ
7. AHMET EŞREF FAKIBABA
8. MEHMET AKYÜREK
9. MAHMUT KAÇAR
10. YUSUF EĞİLMEZ
11. YILDIZ KONAL SÜSLÜ
12. ABDULLAH YEŞİL
ŞIRNAK
1. ARSLAN TATAR
2. ADNAN ŞIK
3. LEZGİN ADIYAMAN
4. RİZGİN BİRLİK
TEKİRDAĞ
1. MUSTAFA YEL
2. AYŞE DOĞAN
3. METİN AKGÜN
4. EYÜP KANAR
5. HAKAN SUNAL
6. AHMET ÜZGÜN
TOKAT
1. COŞKUN ÇAKIR
2. CELİL GÖÇER
3. FATMA GAYE GÜLER
4. FATİH AKGÜN
5. MUSTAFA ARSLAN
TRABZON
1. SÜLEYMAN SOYLU
2. MUHAMMET BALTA
3. AYŞE SULA KÖSEOĞLU
4. ADNAN GÜNNAR
5. NİHAT TOSUN
6. SALİH CORA
TUNCELİ
1. MEHMET TUNÇ
2. ALİ ULVİ SEYREK
UŞAK
1. MEHMET ALTAY
2. EYÜP GÖKHAN ÖZEKİN
3. HÜSEYİN KESKİN
VAN
1. BURHAN KAYATÜRK
2. ÖMER ÇAHA
3. NAHİDE HAKAN
4. FARUK ALPASLAN
5. HAMDULLAH ŞEVLİ
6. ÖZGE BURAK DEGER
7. YAKUP ALADAĞ
8. NİZAMETTİN AĞAR
YALOVA
1. FİKRİ DEMİREL
2. MEHMET DEMİRHAN
YOZGAT
1. ABDULKADİR AKGÜL
2. ERTUĞRUL SOYSAL
3. YUSUF BAŞER
4. İSKENDER MİNAR
ZONGULDAK
1. HÜSEYİN ÖZBAKIR
2. FARUK ÇATUROĞLU
3. ÖZCAN ULUPINAR
4. EMİNE ÇİFT
5. AKIN KAYMAK
ANKARA
Yalçın Akdoğan 1.Bölge 1.sıra
ANKARA
Emrullah İşler 2. Bölge 1.sıra
İSTANBUL
Volkan Bozkır 2.Bölge 1.sıra
Ayşe Nur Bahçekapılı 2.Bölge 2.Sıra
Aziz Babuşcu 2 Bölge 4. Sıra
Mustafa Şentop 3.Bölge 1.Sıra
Mehmet Metiner 3. Bölge 12. Sıra
İZMİR
Veysel Eroğlu 1. Bölge 1.Sıra
DİYARBAKIR
Cevdet Yılmaz
Mehmet Ensarioğlu
GAZİANTEP
1.Sıra Mehmet Şimşek
3.Sıra Şamil Tayyar
İŞTE 3. DÖNEM KURALINA TAKILIP ADAY OLAMAYAN İSİMLER;
İşte milletvekili olamayacak 71 isim;
1. Recep Tayyip Erdoğan - Başbakan(İstanbul)
2. Bülent Arınç - Başbakan Yardımcısı(Bursa)
3. Beşir Atalay - Başbakan Yardımcısı(Kırıkkale)
4. Bekir Bozdağ - Başbakan Yardımcısı(Yozgat)
5. Ali Babacan - Başbakan Yardımcısı(Ankara)
6. Sadullah Ergin - Adalet Bakanı(Hatay)
7. Nihat Ergün - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı(Kocaeli)
8. Binali Yıldırım - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı(İzmir)
9. Mehdi Eker - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı(Diyarbakır)
10. Hayati Yazıcı - Gümrük ve Ticaret Bakanı(Rize)
11. Taner Yıldız - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı (Kayseri)
12. Recep Akdağ - Eski Sağlık Bakanı(Erzurum)
13. Faruk Çelik - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, (Ş.Urfa)
14. Egemen Bağış - Avrupa Birliği Bakanı(İstanbul)
15. Suat Kılıç - Gençlik ve Spor Bakanı(Samsun
16. Köksal Toptan (Karabük)
17. Ömer Çelik - Kültür ve Turizm Bakanı(Adana)
18. Abdülkadir Aksu - Siyasi ve Hukuki İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(İstanbul)
19. Hüseyin Çelik - Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı (G.Antep)
20. Salih Kapusuz - Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Ankara)
21. Murat Yıldırım(Çorum)
22. Bülent Gedikli - Ekonomik İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Ankara)
23. Reha Denemeç - AR-GE'den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Ankara)
24. Hüseyin Tanrıverdi - Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel başkan Yardımcısı(Manisa)
25. Edip Uğur - Mali ve İdari işlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı(Balıkesir)
26. Nükhet Hotar - Sosyal İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
27. Haluk İpek - Genel Sekreter(Ankara)
28. Cemil Çiçek - Meclis Başkanı(Ankara)
29. Nurettin Canikli - Grup Başkenvekili(Giresun)
30. Mustafa Elitaş - Grup Başkanvekili(Kayseri)
31. Burhan Kuzu(İstanbul)
32. Nimet Baş(İstanbul)
33. Necati Çetinkaya(Adana)
34. Sadık Yakut(Kayseri)
35. Vecdi Gönül(Antalya)
36. Faruk Nafiz Özak(Trabzon)
37. Mehmet Ali Şahin - Genel Başkan Yardımcısı(Karabük)
38. Ayhan Sefer Üstün(Sakarya)
39. Cevdet Erdöl(Ankara)
40. Mustafa Ataş(İstanbul)
41. Halide İncekara(İstanbul)
42. Sait Açba(Afyon)
43. Ruhi Açıkgöz(Aksaray)
44. Ali Rıza Alaboyun(Aksaray)
45. Mevlüt Çavuşoğlu(Antalya)
46. Fahrettin Poyraz(Bilecik)
47. Vahit Kiler(Bitlis)
48. Bayram Özçelik(Burdur)
49. Ali Küçükaydın(Adana)
50. Mehmet Daniş(Çanakkale)
51. Ünal Kaçır(istanbul)
52. Enver Yılmaz(İstanbul)
53. Nevzat Pakdil (Maraş)
54. Hakkı Köylü(Kastamonu)
55. Muzaffer Baştopçu(Kocaeli)
56. Hasan Fehmi Kinay(Kütahya)
57. Durdu Mehmet Kastal(Osmaniye)
58. Nusret Bayraktar(Rize)
59. Şaban Dişli(Sakarya)
60. Cemal Yılmaz Demir(Samsun)
61. Mustafa Demir(Samsun)
62. Ahmet Yeni(Samsun)
63. Afif Demirkan(Siirt)
64. Yahya Akman(Urfa)
65. Şükrü Ayala(Tokat)
66. Zeyit Aslan(Tokat)
67. Ziyaettin Akbulut(Tekirdağ)
68. Mehmet Sarı(G.Antep)
69. Kerim Özkul(Konya)
70. Harun Tüfekçi(Konya)
71. Hasan Ali Çelik(Sakarya)