BİLECİK'in Bozüyük İlçesi'nde, alkollü olduğu bildirilen 34 yaşındaki Levent Sargın, 3 yıl önce boşandığı, 2 çocuğunun annesi olan eşi 31 yaşındaki Emine Baş'ı sokak ortasında tabancayla vurarak öldürürdü. Seken kurşunlardan birinin ayağına isabet ettiği 54 yaşındaki Nurten Karaağaç hastaneye kaldırılırken, Sargın polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı.
Olay, dün akşam saatlerinde, Yediler Mahallesi 595 Sokak'ta meydana geldi. Levent Sargın, 3 yıl önce boşandıktan sonra başka biriyle evlenen eski eşi Emine Baş ile telefonda çocuklarıyla ilgili bir konuda tartıştı. Sargın, daha sonra Emine Baş'ın oturduğu eve gitti.

1.7 promil alkollü Levent Sargın, sokakta evinin kapısının önünde bir grup kadınla oturan eski eşi Emine Baş'la yeniden tartıştı. Sargın tartışmanın ardından belinden çıkardığı tabancayla Emine Baş'a kurşun yağdırdı. Emine Baş vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı, seken kurşunlardan biri de yanında oturan komşusu Nurten Karaağaç'ın ayağına isabet etti.

Olay yerine çağırılan 112 ambulansıyla Bozüyük Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Emine Baş, doktorların çabasına rağmen kurtarılamadı. Aynı hastaneye kaldırılan ve sağlık durumu iyi olan Nurten Karaağaç ise tedaviye alındı.

Polis, olayın ardından kaçan şüpheli Levent Sargın'ı kısa sürede yakaladı. Gözaltına alınan Sargın, sorgusunun ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Ölen Emine Baş'ın boşandığı ilk eşi Levent Sargın'dan 2, ikinci eşinden de 1 çocuğunun olduğu belirtildi.