SİVAS'ta arıların saldırısına uğrayan 66 yaşındaki Mahmut Kılıç hastanede tedavi altına alındı. Kılıç'ın başından 133 arı iğnesi çıkarıldı.
Kent merkezinde Yunus Emre Mahallesi, Türk-İş Bloklarında yaşayan SSK emeklisi 2 çocuk babası Mahmut Kılıç, Yıldızeli ilçesi Yiğitler köyünde bulunan fidanlarını sulamak için köye gitti. Kılıç'ın fidanlarının bulunduğu bölgeye gitmek için bindiği eşeğe arılar saldırdı. Eşeğini arılardan kurtarmak isterken kendisi de hedef oldu.

Başından arıların soktuğu Mahmut Kılıç güçlükle kurtularak köye döndü. Burada yardım isteyen Kılıç yakınları tarafından Yıldızeli Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Burada doktorlar Kılıç'ın başından 30 arı iğnesi çıkardı. Durumu kötüleşen Mahmut Kılıç ambulansla Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi. Acil serviste tedavi altına alınan Kılıç'ın baş, kulak, göz, saç ve sakal bölgesinden 103 arı iğnesi daha çıkırıldı. Hastanede tedavisi devam eden Mahmut Kılıç, "Arılar aniden saldırınca mücadele etmeye çalıştım. Eşek kaçıp kendini kurtardı. Kafamdaki şapka ile onları savuşturmaya çalıştım. Köye döndükten kısa süre sonra rahatsızlanınca hastaneye getirdiler" dedi.

Kılıç'ın başında bulunan arı iğnelerini bir saatte temizleyen Doç.Dr. Hakan Şevki Eren, "Hastamız bize yaklaşık 130 tane arı tarafından sokulmuş halde geldi. Bize geldiği zaman bulantısı kusması ve şuur bozukluğu vardı. Biz gerekli müdahaleyi yaptık. Arıların iğnesini çıkardık ve tedavisine başladık. Şu anda hastamızın durumu iyi" diye konuştu.