İSRAİL'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği kanlı saldırılarda 50'si çocuk 250 Filistinli hayatını kaybetti. Dünyanın gözü önünde karadan, havadan ve denizden düzenlenen bu operasyonlarına karşı ülkeler sessizliğini korurken, Twitter'da popüler 'hashtag'lerde (Twitter etiketi) Gazze saldırılarına dair tepkiler yer aldı.

İsrail Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden Gazze'ye yaptığı kanlı oprasyonun hazırlık ve ilerleme aşamaları ile havadan yapılan oprasyonun görüntülerini paylaştı.
Operasyonlar Twitter'da dünya gündeminde "#GazzeSiyonizmeMezarOlacak" etiketi ilk sıralarda yer aldı. Saldırılarda 250 kişinin hayatını kaybettiği, 2 bine yakın yakın kişinin yaralandığı belirtilirken bazı ülkelerin Twitter hesaplarında şu 'hashtag'lerle mesajlar paylaşılıyor, insanlar İsrail operasyonlarını kındı. Türkiye'de Twitter kullanıcıları, '#GazzeSiyonizmeMezarOlacak', '#TerroristsIsrael','#SpamIsraelinTurkey' '#UyumaTürkFilistinKanAğlıyor', '#KatliamaSessizKalmaTürkiye', '#SoyunKurusun Katilisrail', '#ŞimdiDuaVakti', '#GazzeYanıyor' hashtagleri ile mesaj yayınlıyor. İsrail'in Twitter gündeminde ise "#IsraelUnderFire #telaviv Palestine The Hamas" etiketlerin popüler olduğu görüldü.

İSRAİL GÖRÜNTÜLERİ YAYINLADI
İsrail Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden Gazze'ye yaptığı kanlı oprasyonun hazırlık ve ilerleme aşamaları ile havadan yapılan oprasyonun görüntülerini paylaştı. Görüntülerde kara operasyonu öncesi askerlerin hazırlık görüntüleri yayınlandı. Görüntülerde rütbeli bir İsrail askerin, diğer askerlere yaptığı konuşma da verildi. Konuşmada asker, arkadaşlarına şunları söylüyor:
"Neden burada olduğunuzu size anlatmak istiyorum. Sizler bunun için eğitim aldınız. İsrail Devletini korumak; bize ve ailelerimize ateş eden Hamas'sız bir İsrail'in özgürlüğünü sağlamak. Yaptığımız şeye inanıyorum ve ülkemizde özgür yaşamak hakkımız. Bu bir slogan değil, bu bir doğru."
Görüntülerde gece yapılan saldırının da videosu yayınlandı. İsrail'in Gazze şeridine düzenlediği kanlı saldırıda 50'si çocuk 250 Filistinli'nin hayatını kaybettiği belirtiliyor. Saldırıda 2 bine yakın kişinin yaralandığı, 2 binden fazla binanın da bombalandığı belirtildi.