ŞANLIURFA'da, 16 yaşındaki M.R.D., iddiaya göre 2 hafta önce sevgilisiyle evden kaçtığı gerekçesiyle 20 yaşındaki ablası Hatice D.'yi pompalı tüfekle kafasına ateş ederek öldürdü. Abla katili cinayetin ardından 155 Polis İhbar Hattı'nı arayarak, "Ablamı namus için öldürdüm. Artık namusumuz temizlendi. Gelin benim teslim alın" dedi.

Olay, gece saat 01.00 sıralarında Yeşildirek Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre; Hatice D., 2 hafta önce sevdiği gençle kaçtıktan sonra ailesi tarafından bulunup tekrar eve getirildi. İddiaya göre toplanan aile meclisi, 'namusumuz kirlendi' gerekçesiyle Hatice D.'nin öldürülmesi için karar aldı. Gece saatlerinde M.R.D., evde kimsenin bulunmadığı sırada ablası Hatice D.'yi pompalı tüfekle başına ateş ederek öldürdü.

"NAMUSUMU TEMİZLEDİM, GELİN BENİ ALIN"

Cinayetin ardından 155 Polis İhbar Hattı'nı arayan M.R.D., "Ablamı namus için öldürdüm. Artık namusumuz temizlendi. Gelin benim teslim alın" diyerek adresini bildirdi.

Polisler, hemen 112 Acil Servis ekipleriyle birlikte olay yerine gitti. Sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrolden Hatice D.'nin öldüğü belirlendi. Pompalı tüfeğe el koyan polisler, M.R.D. ile babası ve aile fertlerini gözaltına aldı.

Çocuk Şube Müdürlüğü'nde götürülen M.R.D. ile Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürülen aile fertlerinin sorgusuna başlanıldı. Hatice D.'nin cesedi ise olay yerindeki incelemenin ardından otopsi için morga gönderildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.