Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi'nin, 'Akdeniz'de Tiyatro Yaşıyor' sloganıyla bu yıl ilkini düzenlediği 'Tiyatro Günleri' devam ediyor.

Akdeniz Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 'Akdeniz’de Tiyatro Yaşıyor' sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikler dizisi, çocuk ve yetişkinlere yönelik oyunlar içeriyor. Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu'nun yanı sıra Çay, Çilek ve Güneş mahallelerinde bulunan sanat atölyelerinde izleyicilerin seyrine sunulan Tiyatro Günleri’nde, son olarak Tiyatro Agon oyuncuları sanatseverlerle buluştu. Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu'nda yapılan etkinlikte oyuncular, Türkiye'de epik tiyatro türü ve kabare tiyatrosunun öncüsü, Cumhuriyet dönemi edebiyatının önemli yazarlarından Haldun Taner’in 1964 yılında kaleme aldığı 'Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım' adlı eserini sahnelediler. Oyunu çok sayıda sanatseverin yanı sıra Akdeniz Belediye Başkan Yardımcıları Makbule Kaplan ve Mehmet Altuntaş da izledi.

Tiyatro Günleri’nin bir sonraki programında ise 25 Mayıs 2013 tarihinde saat 18.00’de Akdeniz Belediyesi Konferans Salonu' nda 'Trabzon Hasırı' adlı oyun yer alıyor. Oyunlar halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.