TRABZONSPOR'un eski futbolcularından Arçil Arveladze Tiflis'de Bursaspor'un antrenmanını izlemeye geldi. Teknik Direktör Şenol Güneş ile görüşen Arçil daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Gürcistan Futbol Federasyonu ve Milli Takım Sportif Direktörlük görevini yürüten Arçil Arveladze Tiflis'te basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Trabzonspor'da forma giydiği dönemde teknik direktörü olan Şenol Güneş'i Bursaspor antrenmanında ziyaret eden Arçil, "Şenol hocayı görmeye geldim. Bu maçta Bursaspor'u daha şanslı görüyorum. Bursaspor'da birkaç eksik var. Bizim takım, Chikhura Sachkhere ise yeni bir takım. 2 yıldır süper ligde oynuyor. Bursaspor daha fazla tecrübeli. Orada kapalı bir maç oldu. Burada ise biraz daha açık oynayabilirler. O yüzden Bursaspor için daha kolay olabilir. Bursaspor istekli olacaktır ve biraz daha güvenli oynayacaklar. Bursaspor'u daha şanslı görüyorum. İnşallah iyi bir maç seyrederiz" dedi.

Şenol Güneş'in önemli bir teknik direktör olduğunu sözlerine ekleyen Arçil, "Bana göre Bursaspor Şenol hoca ile anlaşarak en iyisini yaptı. Önemli bir teknik adam. Benim de çok sevdiğim bir teknik adam" diye konuştu.