AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, İstihdam Kanunu ile bakanlıklarına verilen görevlendirmede 6 bin şehit yakını ve gaziden 3 bininin 22 Temmuz'da çekilecek kura ile devlet kurumlarında işe yerleştireleceğini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar  Bakanı Ayşenur İslam Sakarya Valiliği’nin şehit aileleri ve gaziler için Hanedan Tesisleri'nde düzenlediği iftar yemeğinde şehit yakını ve gazilerin işe yerleştirilmeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan İslam, İstihdam Kanunu ile şehit yakınlarına 2 gazilere de bir devlette istihdak hakkı tanındığını belirterek  “Hepinizin beklediği bir müjdeyi vermek istiyorum. Bunu kamuoyuna ilk defa açıklıyoruz" diyerek şunları söyledi:

"Bu müjdeyi kendi şehrimde açıklamak kısmet oldu. Biz, çalışmalarımızı tamamladık. İlk kuralarımızı da inşallah önümüzdeki hafta ayın 22’sinde Sayın Başbakanımızın da katılacağı bir iftar yemeğinde çekmiş olacağız. Yani tahminen şu anda bize müracaat eden 5-6 bin şehit yakını ve gazimiz var istihdam edilmek üzere. Tahminen bu rakamın yarıdan fazlasını ayın 22’sinde inşallah yerlerine yerleştirmiş olacağız. Bundan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Sizi de sevindireceğini zannediyorum bu haberin. Sakarya’da da müracaatı kabul edilen  ve istihdak kurasına giren çok sayıda şehit yakını ve gazimiz var." 

Ayşenur İslam, ilk yerleştirmelerden sonra çalışmaların devam edeceğini belirterek, "Bizim tahminlerimize göre önümüzdeki 2 ay içerisinde tüm istihdam hareketini tamamlamış oluruz bu yıl için” dedi.