Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’ya, Çukurova Ekspres Gazetesi’nin Zirvedekiler Başarı Ödülleri 2013 kapsamında ‘Yılın Yerel Yöneticisi’ ödülü verildi.

Yerel yayın yapan Çukurova Ekspres Gazetesi’nin 4. kuruluş yıldönümü kutlama etkinlikleri çerçevesinde bu yıl 2.’sini düzenlediği Zirvedekiler Başarı Ödülleri 2013 ödül töreninde Başkan Hamit Tuna’ya ödülünü gazetenin imtiyaz sahibi Burak Karataş verdi. Ödülünü aldıktan sonra kısa bir konuşma yapan Başkan Tuna, böyle bir ödüle layık görülmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Göreve geldiği günden bugüne kadar 9 yıldır sağlık, eğitim ve gençliğe büyük önem verdiklerini belirten Tuna, “Gençlerimiz için spora yaptığımız yatırımlar tüm spor adamları tarafından yakından takip edilmektedir. Sporla birçok olumsuzluğu çözdüğümüze inanıyoruz. Çünkü spor herkesin ortak paydasıdır. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için her yaz bin 500 çocuğumuza hocalarımız nezaretinde 5 branşta spor eğitimleri veriyoruz. Onları otobüslerle evlerinden alıyor ve enerjilerini deşarj etmelerini sağlıyoruz. Kurumlar ve köyler arası futbol turnuvaları düzenleyerek insanlarımızı bir araya getirmeye çalışıyoruz. Amacımız spor ile dostluğu, tanışmayı ve kaynaşmayı daha da arttırmak ve gençleri spora yönlendirmektir” dedi.

Verilen ödülü halkla birlikte ortaya koydukları yönetişim anlayışı çerçevesindeki çalışma sistemiyle aldıklarını kaydeden Tuna, aldıkları ödüllerin çalışma şevklerini artırarak, çıtayı daha da yüksekte tutmalarını sağladığını vurguladı. Ödülü Toroslar ve Mersin halkı adına aldığını dile getiren Tuna, kendisini ödüle layık görenlere de teşekkür etti.

Hamit Tuna’nın, bu ödülle birlikte 9 yıllık görev süresi içerisinde çeşitli kurum ve kuruluşlardan 8. kez yılın en başarılı belediye başkanı ödülünü aldığı, 5 kez de ‘Yılın Spor Adamı’ ödülüne layık görüldüğü bildirildi.