Siyah-Beyazlıların İngiliz ekibinde forma giyen Boşnak asılı Alman orta saha oyuncusu Marko Marin ile prensipte anlaştığı ortaya çıktı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, takımın kamp yaptığı İngiltere'de yaptığı açıklamada bu hafta içinde 10 numara olarak tarif edilen ofansif orta saha oyuncusu transferini gerçekleştirebilecekleri mesajını vermişti.

 3 YILLIK ANLAŞMA
Bu gelişmenin ardından Arjantin'in River Plate takımında forma giyen Manuel Lanzini ile temaslar hız kazanmıştı. Ancak yönetimin gizliden gizliye Marco Marin ile de masaya oturduğu öğrenildi. Futbolcuyla 3 yıllık sözleşme üzerinde prensip anlaşmasına varan Siyah-Beyazlılar, Chelsea'ye de bu transfer için 3 milyon euro transfer ücreti önerdi. Tarafların anlaşmaya yakın olduğu, bu hafta içerisinde Marco Marin transferinin sonuçlanabileceği bildirildi.

"OĞLUM İSTANBUL'A GELİYOR"

Öte yandan 25 yaşındaki başarılı orta saha oyuncusunun babası Ranko Marin'den de transferin doğruluğuna dair sinyaller geldi. Baba Marin'in Türkiye'deki dostlarıyla 3 gün önce yaptığı görüşmede, "Oğlum İstanbul'a geliyor. Ona orada iyi bakın" dediği öğrenildi.