MUĞLA'nın Datça İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Cüneyt Bilen görevine başladı. Bilen'in ilçede başkomiser olarak görev yapan eşi Gülden Bilen de rütbe alıp Emniyet Amirliği'ne terfi etti. Bilen çiftinin ilçede görev yapması olumlu karşılandı. İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Bilen, atama öncesi 1 yıl boyunca görev yaptığı ilçeyi ve Datçalıları çok iyi tanıdığını söyledi.

Polis Akademisi'nden 1997'de mezun olan Cüneyt Bilen, Manisa Emniyet Müdürlüğü'nde komiser yardımcısı olarak mesleğe ilk adımını attı. Manisa'da komiserliğe yükselen Bilen, daha sonra Başkomiser olarak İzmir'de görev yaptı. Emniyet Amirliği rütbesine İzmir'de terfi eden Cüneyt Bilen, Hakkari'de bir süre emniyet amiri olarak görev yaptı. Cüneyt Bilen 1 yıl önce, Muğla'nın Milas İlçesi'nde 4'üncü Sınıf Emniyet Müdürü rütbesiyle Datça Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Mustafa Memiş'in Ordu Emniyet Müdürlüğü emrine tayin edilmesiyle boşalan koltuğa Cüneyt Bilen, atandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine asaleten atanan Bilen, yeni görevine pazartesi günü başladı. Evli ve bir çocuk babası olan Bilen'in, özellikle uyuşturucu ve hırsızlık suçlarıyla mücadelede uzmanlığının bulunduğu belirtildi. Datça'da görev yaptığı 1 yıl içerisinde genç, dinamik ve çalışkanlığı ile halkın takdiri toplayan Bilen'in, Emniyet Müdürlüğü görevine atanması kamuoyunda olumlu karşılandı. Son değişiklikle birlikte Gülden Bilen de Başkomiserlikten Emniyet Amirliği'ne terfi etti.

Bir yıldır görev yaptığı Datça'yı ve Datçalıları çok iyi tanıdığını belirten İlçe Emniyet Müdürü Cüneyt Bilen, "Sayın Kaymakamımız Hamdi Üncü ve İl Emniyet Müdürümüz Veysal Tipoğlu'nun destekleri ve verecekleri talimatlar doğrultusunda yenilenen vizyon ve kadromuzla ilçede suç ve suçlularla mücadelede bayrağı daha ileriye taşıyacağız. Datçalılara kapımız her zaman açık olacak. Datça'da polis, halk işbirliğinin en güzel örneğini sergileyeceğimize inanıyorum. Datçalıların huzur ve güveni için tüm emniyet teşkilatı olarak gece ve gündüz görevimizin başında olacağız" diye konuştu.