Elon Musk, Apple ve Google'a karşı alternatif bir telefon üretebileceğini söyledi. Dünya genelinde ağırlıklı olarak Google'ın Android ve Apple'ın iOS işletim sistemleri kullanılıyor.

Podcast sunucusu Liz Wheeler, "Apple ve Google uygulama mağazalarından sosyal medya Twitter'ı kaldırırsa, Elon Musk kendi akıllı telefonunu üretmeli.

Ülkenin yarısı taraflı ve gözetleme yapan iPhone'la Android'i seve seve terk eder. Bu adam Mars'a giden roketler yapıyor. Akıllı telefon üretmesi zor olmamalı" diye bir tweet paylaştı.

Elon Musk: Akıllı telefon üretebilirim

Söz konusu paylaşıma yanıt veren Elon Musk, "Umarım iş o noktaya gelmez. Fakat evet, başka bir seçenek kalmazsa alternatif bir telefon üretebilirim."

Elektrikli araçların geleceği 'sanal ikiz' teknolojisinde Elektrikli araçların geleceği 'sanal ikiz' teknolojisinde

Platformda ifade özgürlüğü istediğini söyleyen Elon Musk'ın yaptığı değişikliklerinden sonra Sosyal medya Twitter'ın, söz konusu mağazalardaki geleceği tartışılır hale gelmişti.

Sosyal medya Twitter'ın eski güvenlik ve güvenilirlik Müdürü Yoel Roth, yönergelere uyulmaması durumunda sosyal medya platformunun uygulama mağazalarından kaldırılabileceğini söylemişti.