Özkan TOKMAKOĞLU/KASTAMONU, () - KASTAMONU'da, 60 yaşındaki Bahar Ortakuz'un 4 yıldır kirada oturduğu evden 4 kamyon çöp çıktı.
Beyçelebi Mahallesi'nde Bahar Ortakuz'un arada bir gelip kaldığı 2 katlı evin çevresinde oturanlar, evden gelen kokudan rahatsız olunca ev sahibine haber verdi. Ev sahibi Müge Sirkecioğlu, Bahar Ortakuz'u evden çıkarmak istedi. Ancak Ortakuz evi boşaltmadı. Komşuların şikayetlerinin artması üzerine ev sahibi belediyeye durumu bildirdi.
Zabıta ekipleri içeriye girdiklerinde evin tamamen çöple dolu olduğunu gördü. Belediye temizlik görevlileri evin içindeki ve bahçesindeki çöpleri çıkardı. Evden 4 kamyon çöp çıktığı belirtildi. Bahar Ortakuz, evde çöp olmadığını, topladığı eşyaları biriktirdiğini söyledi.
Ev sahibi Müge Sirkecioğlu ise daha önce kiracısını çıkması için uyardığını, ancak evi boşaltmadığını söyledi. Evden 4 kamyon çöp çıktığını belirten Sirkecioğlu, "Sabah eve beni almadı. Ben de belediyeyi aramak zorunda kaldım. Ev çok berbattı. Çok şükür belediye ekipleri geldi ve temizlediler" dedi.

FOTOĞRAFLI