Mersin Gönül Elçileri, düzenledikleri sünnet şöleninde dar gelirli ailelere mensup 50 çocuğu sünnet ettirdi.

Mersin Gönül Elçileri Koordinasyon Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Mersin Gönül Elçileri adına Zeynep Erim ve 50’ye yakın iş adamının destek verdiği sünnet şöleni düzenlendi. Sutlaşa Otel’de düzenlenen ve dar gelirli ailelere mensup 50 çocuğun sünnetinin gerçekleştirildiği şölende 50 kişi de kirve oldu. Şölene, Mezitli Kaymakamı Kamil Kıcıroğlu, Yenişehir Kaymakamı Mustafa Özarslan, Aile ve Sosyal Politikalar Mersin İl Müdürü Selahattin Bulut, İl Müftüsü Ali Melek, AK Parti İl Başkanı Mekin Merter Salt ile çok sayıda davetli katıldı.

Şölende bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bulut, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde yürütülen “Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi“ kapsamında Mersin’de de bir çok hizmete imza attıklarını söyledi. 50 çocuğun sünnet töreni ve 50 kirvenin de bu projedeki faaliyetlerden biri olduğunu belirten Bulut, “Bakanlığımız artık toplum kalkınmasında projeler üreten bakanlıktır. Yürüttüğümüz bütün projelerde öncelikli hedefimiz insanımıza hizmettir. Gönül Elçileri Projemizin Koordinasyon Merkezi görevini yürüten Çocuk ve Gençlik Merkezi Müdürlüğümüz aynı zamanda 24 saat sokakta kalan çocuk, yaşlı, kimsesiz insanlarımıza anında yetişen sosyal hizmet merkezi konumundadır. Tüm kurum ve kuruluşlarımızla geceli gündüzlü yardıma muhtaç insanların ellerinden tutmak ve sosyal sorunlarını çözmek için çaba harcıyoruz” dedi.

İl Müdürü Bulut, konuşmasının ardından gönül elçisi Zeynep Erim’e bir plaket verdi. Sünnet şöleninde çocuklar ve aileleri de doyasıya eğlendi.