Karaman Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde kurulan 'Karaman Sağlık Hizmetlerini Destekleme Derneği' tanıtım toplantısı yapıldı.

Karaman Devlet Hastanesi'nde gerçekleşen toplantıya Karaman Valisi Murat Koca, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Nuriye Ulu, Karaman Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Tuğrul Bulut, Karaman Dernekler Müdürü Ömer Sezer, Kamu Hastaneleri Birliği İdari ve Mali Hizmetler Başkanı Mehmet Yavuz ve Karaman Sağlık Hizmetlerini Destekleme Derneği Başkanı Seyfullah Deniz ile dernek yönetim kurulu üyeleri katıldı. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Nuriye Ulu, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Karaman'da sağlık alanındaki yatırımların devam ettiğini belirtti. Karaman Devlet Hastanesi yeni bina inşaatının büyük oranda bitirildiğini ve yakın zaman içerisinde hizmete gireceğini belirten Ulu, "Hizmete girecek olan yeni hastane, her türlü donanıma sahip, yeni odalar, yeni cihaz ve donanımlarla, kurulacak olan kliniklerle kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunarak, ilimiz ve civar yerler için şifanın ilk adresi olacaktır. Bu bağlamda üstün hizmet anlayışı içerisinde; Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde 'Karaman Sağlık Hizmetlerini Destekleme Derneği' kurulmuştur. Derneğin amacı doğrultusunda, Karaman halkımızdan da her türlü cihaz alımı ve hasta odalarının kurulumu aşamasında destekleri beklenmektedir" dedi.

Karaman Valisi Murat Koca ise derneğin, eşini solunum yetersizliği nedeniyle kaybeden ve yeni hastaneye de 50 bin TL'lik solunum cihazı yardımı yapmak isteyen Rebiş Kök'ün bağışta bulunma talebi ile gündeme geldiğini söyledi. Nisan ayının ortalarında gerekli çalışmaları yaparak derneği kurduklarını dile getiren Vali Koca, Temmuz ayında açılması planlanan yeni hastanenin Karaman için önemli olduğunu belirtti.

Karaman Sağlık Hizmetlerini Destekleme Derneği Başkanı Seyfullah Deniz de, çalışmalarını 7 kişiden oluşan yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yürüttüklerini, üye kayıtları tamamlandıktan 6 ay sonra genel kurula gideceklerini söyledi. Deniz, derneğin hem maddi, hem de manevi anlamda yeni hastaneye önemli katkısının olacağına inandığını belirtti.