Nişantaşı, Beşiktaş, Cihangir, Etiler ve civar semtlerinde gerçekleştirdiği projeler ile kentsel dönüşümün ve butik projelerin markası haline gelen Keten inşaat’ ın patronu Ferhat Keten Anadolu yakasın da projelere başlıyor.


Hayata geçirdiği projelerini teslim tarihinden erken bitirmeyi gelenek haline getiren Keten İnşaat, Etiler Akasya projesini de 3 ay erken bitirdi.  Bitme aşamasında olan ve yapımını hızlıca devam ettirdiği 18 konut projesi olan Keten inşaat aynı zamanda İstanbul Anadolu yakasında, Suadiye ve  Erenköy de toplam 3 projeye daha start verecek.   

İnşaat sektöründe 40 yıla yaklaşan faaliyetleri ile sektörün güven duyulan markalarından biri haline gelen Keten inşaat, sektörde özel bir konumda. Butik ve konsept projelerle adından söz ettiren Keten inşaat, kentsel dönüşümde eski yapıları dönüştürürken taklitten uzak, ekinin ruhuna sadık, bulunduğu sokakla bütünleşen yapılara imza atmada oldukça başarılı.  Bunun yanında yüksek prim yapan projeler geliştirme başarısını istikrarlı bir şekilde sürdüren Keten inşaat, hemen hemen projesinde yüzde30- 40 arası müşterisine kazandırıyor. 


 KETEN BOMANTİ VE ÇIRAĞAN ‘ DA REKOR PRİMLER
Keten inşaatın geçtiğimiz aylarda satışa çıkardığı Keten Bomanti ve Çırağan projeleri yoğun ilgi gördü. Net ve bürüt m2 arasındaki farkın sektör ortalamasının çok altına indiği projeler, kat yükseklikleri, merkezi konumları ve iştah kabartan pirim artışları ile gerek yatırım gerkese yaşamak için düşünen herkesin dikkatini çekti.  Sadece belirli bır kısmının satışa çıkarıldığı projeler yıl sonuna kadar ciddi kazanımlar sağlayacak.

 VARİSLERİN HAKKINI KORUYORUZ..
Estia Turkey ve Estia Yunanistan adında iki farklı kurumsal yapı oluşturduklarını belirtenKeten inşaat yönetim kurulu başkanı Ferhat Keten,bu oluşumlarla her iki ülkede bulunan varislerin haklarını koruyacağız dedi.


Ferhat Bey Estia Turkey ve Estia Yunanistan hakkında bilgi alabilir miyiz?
Estia Turkey ve Estia Yunanistan özel bir veri tabanı platformu. Her ülkede yaşayan varislerin haklarını korumak, onlara hukuki, mühendislik, mimari konularda destek vermek amacı ile oluşturduğumuz yapılar. Sektörümüzde ne yazı ki, sağlıksız aracılık hizmeti yapan ve mirasçıların haklarını tam olarak vermeyen bir takım yapılanmalar söz konusu. Biz bunun önüne geçmek, mirasçıların haklarını tam olarak aldığı, kurumsal ve ciddiyetle projelerin yürütülebildiği bir oluşum yapmak istedik ve de bunu başardık. Her iki platform çok yoğun ilgi gördü, birkaç projemizin de görüşmeleri için çalışmalarımıza başladık.
Şirket ömrünün 12 yıl olduğu Türkiye’ de Keten nasıl 40 yılı büyüyerek geride bıraktı?

Keten inşaatın ne koşulda olursa olsun, vaz geçmediği değerleri olan bir şirket. Değerlerine maddi kazanımlarından daha çok önem veren kurumuz. Bizim için kazanacağımız paradan çok şirketimizin adı ve kimliği önemli.  Bu gün alanımızda farklı bir nokta da isek bunu değerlerimizde pazarlığa açık olmamamıza borçluyuz. Keten inşaat hiçbir zaman, şaibeli, kent dokusuna zarar verecek, sosyal yönden faydası olmayacak projelerin içinde olmadı. Bize bir çok ciddi paralar kazanabileceğimiz projeler de geldi, fakat biz o projelerin kente zarar vereceğine inandığımız ve kötü projeler ile naılmak istemediğimiz için hayır cevabını verdik. Bizim için ismimiz ve toplumsal konularımız cirolardan çok ama çok daha önemli.
Keten inşaat olarak attığımız her adımda sosyal paydaşlarımızı düşünerek, onlarında yararını gözetir şekilde strateji geliştiriyoruz. Alt yüklenicimizden, malzeme tedarikçimize kadar her kesin çalışırken mutlu olacağı bir yapı da çalışıyoruz. Proje hazırlarken ve yaparken, arsa sahiplerinden, sokak sakinlerine ve konut sahiplerine kadar tüm paydaşların içine sinen, zarar uğratmayan bilakis kazanımlarını arttıran, interaktif bir bağ kuruyoruz.


KALİTEYİ DÜNYA TESCİLLEDİ (YUVARLAK İÇİNE ALALIM)
Avrupa İş Ödülleri "European Business Awards"da ( EBA), ticari başarı, inovasyon ve iş etiği kategorilerinde ulusal şampiyon olarak ‘Ruban d’Honneur’ (Onur Kurdelesi) ödülüne lâyık görüldü.