Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu makamında ziyaret etti.

Türkiye Life Dergisi tarafından düzenlenen Türkiye Başarı Ödülleri Gala Gecesi’ne katılmak üzere Mersin’e gelen KKTC’li Bakan Atasayan, Valilik Şeref Defteri’ni de imzaladı. Ziyarette, Mersin’in KKTC’nin bağımsızlık mücadelesi öncesi ve kuruluşundan bu yana Türkiye’nin Kıbrıs’a açılan gönül kapısı olduğunu belirten Vali Güzeloğlu, “20-30 Haziran tarihleri arasında ilimizde organize edilecek Akdeniz Oyunları’na hazırlanan Mersin, Akdeniz’in uluslararası alandaki dış ticaret, tarım ve turizm kenti kimliğine artık bir spor kenti kimliğini de katmaktadır. İnşa edilen tesisler hem Mersin’e hem de Kıbrıs’ımızdaki her düzeydeki spor altyapısına hizmet edecektir” dedi.

Bakan Atasayan ise Mersin’de Akdeniz Oyunları kapsamında kullanılacak tesisleri inceleme fırsatı bulduğunu ifade ederek, “Gördüklerimden çok büyük gurur duydum. Bunların gerçekleşmesinde sizlerin çok büyük emeği ve payı vardır. Bu anlamda sizleri kutluyorum” diye konuştu.

Ziyarette Vali Güzeloğlu, Bakan Atasayan’a Mersin’de zeytin ve zeytin ürünlerinin yer aldığı bir hediye paketi sunarken, Atasayan da Güzeloğlu’na çiçek desenlerinin işlendiği el yapımı bir tablo hediye etti.