Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi Sanat Evi kursiyerleri, yıl sonu sergilerini açtı.

Mezitli Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklaya göre, kursiyerler sergilerini Sanat Sokağı’nda bulunan Teoman Ünüsan Sanat Galerisi’nde açtı. 40 kursiyerin katıldığı sergide 60 resim sergilendi. Sergiyi Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, Mezitli Belediyesi Başkan yardımcıları ve Meclis üyeleri açtı.

Açılışta konuşan Mezitli Belediye Başkanı Uğur Yıldırım, "Mezitli Belediyesi olarak sanat evlerimizde bu yıl 17 branşta öğrencilerimize, Mezitli Halk Eğitim Müdürlüğümüzle işbirliği içerisinde kurs verdik. Gördüğünüz gibi bu yıl yine değerli kursiyerlerimizin sergisinde buluştuk. Öğrencilerimiz ilk başladıklarında bir şeyleri başarabilecek miyiz diye düşündüklerini gördüm. İlerleyen zamanlarda ise öğrencilerimiz son derece verimli çalışmalar sergilediler ve bu haklı gururu bizlerle paylaştılar" dedi.

Bu yıl 4.'sünü 19-20-21 Haziran tarihlerinde yapacakları Güneş Festivali etkinliğini de hatırlatan Yıldırım, "Hem bilimsel etkinliğimiz, hem müzik etkinliklerimiz olacak. Birinci günde Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin bir programı, ardından Edip Akbayram bizlerle buluşacak. İkinci gün, Ali Altay’la başlayan programımız Bengü ile devam edecek. Üçüncü gün ise İspanya’dan gelecek Flamenko ekibi ve Zülfü Livaneli konseri ile sona erecek. Festivalimiz üç gün devam edecek ama her yıl açtığımız stantlarımızı bu yıl üç beş gün evvelinden başlatarak, Akdeniz Oyunları devam ettiği sürece uzatmak istiyoruz. Burada gördüğümüz eserlerimizin de orada sergilenmesi ve pazarlanması gerekiyor. Sadece resim alanında değil diğer dallarda da kursiyerlerimizin üretimlerini halkımızla paylaşabilme şansını onlara vermek istiyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı.