Mersin’in Mut ilçesinde, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencilerine ait bilimsel projelerin sergilendiği “Tübitak 4006 Bilim Fuarı” açıldı.

Okul salonunda düzenlenen fuarı açılışına, Kaymakamı Mustafa Şahin, Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, şube müdürü Şeref Göküş, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Müdürü Serdar Koçdemir, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi tarafından yürütülen “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında ülkemizde bilim kültürünün geliştirilmesine yönelik olarak açılan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programına 45 projeyle katıldıklarını söyledi.

5–12. sınıfta okumakta olan öğrencilerin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri, öğrenciler ve izleyiciler için eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam oluşturmayı amaçlandığını ifade eden Koçdemir, "Bu bağlamda yapılan çalışmalarda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederim" dedi.