Konya’da köprülü kavşaktan atlamak isteyen bir genç, arkasından fark ettirmeden gelen polis tarafından son anda kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre olay, saat 00.30 sıralarında merkez Selçuklu ilçesi Beyşehir Çevre Yolu üzerinde bulunan Sille Köprülü Kavşağı'nda meydana geldi. Araçların yoğun olarak geçtiği köprülü kavşağın demir korkuluklarına çıkan Hüseyin A.’yı (18) fark eden vatandaşlar, polise haber verdi. Olay yerine gelen polisler, genci konuşmaya ikna edemeyince ambulansa ve itfaiyeye haber verildi. Köprü üzerinde kararsız hareketleriyle atlamakla atlamamak arasında kalan genç, itfaiyenin geldiğini görünce öfkelendi. Hüseyin A'nın "Lanet olsun yaklaşmayın" diyerek ayaklarını aşağıya sarkıtması üzerine polis ve sağlık görevlileri, gence itfaiyenin kendisi için gelmediğini söyleyip sakin olmasını istedi. Ardından demir korkulukları tutarak tekrar ayağa kalkan Hüseyin A'yı polis ve sağlık görevlileri konuşturmak için büyük çaba harcadı. Bu sırada başka bir polis de gencin arkasına geçerek, müdahale için uygun bir zamanı bekledi. Konuşma çabaları sırasında gencin arkasında bulunan Özalkent Polis Merkezi’nde görevli polis memuru Erdal Deniz, ani bir hareketle gencin üzerine atlayıp boynunu ve kolunu tuttu. Direnmeye başlayan genç, diğer polislerin ve olay yerine gelen dayısının da müdahalesiyle korkuluklardan indirildi. Yere yatırılarak etkisiz hale getirilen ve ağlamaya başlayan genci polis teselli etti. Gencin derdini anlamaya çalışan polisler, Hüseyin A’nın kendisini bırakmaları için direnmeye devam etmesi üzerine ambulansa taşındı. Ambulanstaki müdahalenin ardından genç, polis merkezine götürüldü. Gencin, ailevi problemleri olduğu ve bu nedenle intihar etmek istediği iddia edildi.

Cadde üzerinde bulunan bir belediye görevlisi de gencin saat 23.00’dan beri burada oturduğunu ve daha sonra köprüye çıktığını gördüğünü ifade etti.