Galatasaray Kulübü ile sözleşme imzaladığı 8 Temmuz 2014 tarihinden itibaren Florya’ya kapanıp yoğun mesai harcayan Cesare Prandelli , Galatasaray kaptanını takımda düşünmediğini yönetime bildirdi.

MANCINI'NİN TAVSİYESİ

Salı gününden itibaren Florya’da Futbol Takımı İdari Menajeri Cenk Ergün ve scout ekibi ile görüşen Prandelli, Galatasaray takımının maç kasetlerini izleyip futbolcuları hakkında bilgi aldı. Eski teknik direktör Roberto Mancini’nin takım hakkında Başkan Aysal’a sunduğu raporu ve Mancini’nin tavsiyelerini de dikkate alan Prandelli, kaptan Sabri Sarıoğlu’nu liste dışı bıraktı.

Avusturya’ya götüreceği 26 kişilik kamp kadrosunu dün akşam Başkan Ünal Aysal ve yönetim kuruluna sunan Prandelli, Galatasaray kaptanını listesine dahil etmeyerek, Sabri Sarıoğlu’nu takımda düşünmediğini rapor etti.

İSTANBUL 'DA BIRAKILACAK

Sabri Sarıoğlu’nun Avusturya'ya götürülmeyip İstanbul'da bırakılacağı ve 11 yıldır A takım düzeyinde Galatasaray forması giyen futbolcuya da bugün Prandelli’nin verdiği bu kararın tebliğ edileceği belirtildi.

Galatasaray Kulübü ile 1 yıl daha kontratı bulunan Sabri Sarıoğlu’nun bu karar sonrasında nasıl bir yol izleyeceği şimdilik merak konusu…