Mersin’in Bozyazı ilçesi Tekeli beldesinde D-400 karayolunda seyir halindeki araç yandı. Kazada can kaybı olmazken araç hurda haline döndü.

Edinilen bilgiye göre, olay Tekeli beldesinde meydana geldi. Gece D-400 karayolu üzerinde Ali Ertan yönetimindeki 23 EK 641 plakalı otomobil, Bozyazı istikametinden Mersin istikametine giderken Sırtlan Dağı’nı tırmandığı sırada eski çöplük yolu olarak bilinen yerde aniden alev aldı. Yanan araca yolda seyir halindeki araç sahiplerinin yangın söndürme tüpleri ile müdahalesi yetersiz kalınca, vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen jandarma ve Tekeli Belediyesi itfaiye ekibinin araca köpük sıkması sonucunda yangın söndürüldü. Jandarmanın ve itfaiye ekibinin yaptığı incelemede, yağ tıpasının yerinden çıkarak motor yağının boşalması neticesinde motorun kilitlenip alev aldığı belirlendi. Yanan otomobil kullanılamaz hale gelirken, otomobilin LPG’li olması, olayda yaralanma ve can kaybının olmaması mucize olarak nitelendirildi. Otomobil, hasar tespiti yapılmasının ardından, çağrılan kurtarıcı ile Mersin’e gönderildi.

Öte yandan, D-400 karayolu yangının köpük ile söndürülmesi ve yolun kayganlaşması nedeniyle yaklaşık 2 saat trafiğe kapatıldı. Karayolunun trafiğe kapatılması nedeniyle uzun araç konvoyu oluştu.