AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, 10 Ağustos’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminin Türkiye’nin en önemli günlerinden biri olduğunu belirterek, “Yüzyıl sonra 10 Ağustos tarihi zikredildiğinde İstanbul’un fethedildiği kadar önemli bir tarih olacaktır. Bu tarih bir devir açacak ve bir devri sonuna kadar kapatacaktır” dedi.AK Parti Bolu İl ve ilçe teşkilatları Atatürk Orman Parkı’nda bulunan Köroğlu Sofrası’nda düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar yemeğine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Ak Parti Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü’nün yanı sıra yaklaşık bin 500 kişi katıldı. Yemek öncesi partililere seslenen Soylu, Türkiye’yi dünyanın ilk on büyük devleti arasına sokmaya talip olduklarını belirterek, “Bu büyük dava şimdi de 10 Ağustos’ta belki de bu toprakların en büyük günlerinden birine adım atmaktadır. Yüzyıl sonra 10 Ağustos tarihi zikredildiğinde İstanbul’un fethedildiği kadar önemli bir tarih olacaktır. Bu tarih bir devir açacak ve bir devri sonuna kadar kapatacaktır.


Bu silahla, zorbalıkla, hileyle, entrikayla olmadı. Bu sayın Başbakanımızın konuşmaya başladığı Fatiha ile oldu dua ile oldu. 10 Ağustos’u sadece bir cumhurbaşkanlığı seçimi olarak düşünenler aldanırlar. İlk kez halk bir cumhurbaşkanı seçecek. Statükoya, vesayete, mağdur ve mazlum milletlere, siz ayağa kalkamazsınız ve sesini yükseltemezsiniz diyenlere karşı, Davos’ta sesini yükselttiği gün esas itibariyle bu milli irade bayrağını ve bu mücadele bayrağını dalgalandırıyordu” diye konuştu.

Soylu, 10 Ağustos’ta halkın iradesinin hakim olduğu bir dönemin başlayacağını belirterek şunları söyledi:

“Bir vesayet dönemi 10 Ağustos tarihinde sona eriyor. Önümüzde 10 Ağustos’a 33-34 gün var. Bir taraftan paralelciler bir taraftan CHP’nin peşine takılmış, vagonuna takılmış MHP ve bir taraftan acaba bu Türkiye’nin büyümesini nasıl engellerim diye her dönem tiyatro kurmaya çalışan, hakaret eden ve insanlarımızı demokrasi dışına çıkarmaya çalışan bir CHP bir araya gelmiş durumdalar. Ben MHP’li kardeşlerime sesleniyorum. Vicdanınız var, ülkeyi görüyorsunuz. 12 yıldan bu yana bu ülkenin büyümesini ve zenginliğini görüyorsunuz. İnsanlarımızın huzurunu görüyorsunuz. Tayyip Erdoğan mı, yoksa desteklediğiniz adını bile söylemekte zorlandığınız bir adam mı? Vicdanınıza sesleniyorum. Bu memlekette 76 milyonun vicdanına sesleniyorum. Biz büyük Türkiye arıyoruz. Biz pasaportumuzun bütün dünyada saygıyla karşılandığı bir Türkiye arıyoruz.”

Konuşmanın ardından Soylu, partililerle birlikte orucunu açarak iftar yemeğini yedi.