Her geçen gün yeni bir besin kaynağı, faydaları ile ön plana çıkıyor ve insanlığa katkı sunuyor. Sağlıklı beslenmenin ve sağlıklı yaşamanın zor bir hale geldiği günümüzde, bu besinler önemli.

Büyük marketler doğal ürünleri temin etme noktasında adımlar atmaya başladı.

Bu besinlerin arasında son zamanlarda, siyah pirinç öne çıkmaya başladı.

Siyah pirinç binbir faydası ile öne çıkıyor ve bu gidişle beyaz pirinci geride bırakacak gibi duruyor. İçerisinde yer alan vitaminler, vücudumuz için büyük nimet.

Yüksek besin değerlerine ve inanılmaz bir lezzete sahip olan siyah pirincin faydaları saymakla bitmiyor.

'Yeşil ışık' teknolojisi Monaco'da ilgi gördü 'Yeşil ışık' teknolojisi Monaco'da ilgi gördü

Siyah pirinç mucizeleri

İçerisinde binbir faydayı barındıran siyah pirinç, göz sağlığını tehdit eden katarakt ve diyabetik retinopatinin gelişmesini önlemeye yardımcıdır.

Göz sağlığımızı korumak oldukça önemliyken, bunu siyah pirinç sayesinde sağlanabilir.

Şeker oranı az olduğu için uzmanlar, diyabet hastalarının tüketmesini öneriyor. Dengeli tüketmeye özen göstermek gerekiyor. Fakat beyaz pirinci seven diyabet hastaları için iyi bir alternatif.

Kandaki kolesterol seviyesini dengeler. Damar tıkanıklığı ve kalp krizi risklerini azaltır. Kalp hastalıkları çağımızda büyük bir problem. Herkes kalp sorunlarıyla boğuşuyor. Tek başına siyah pirinç yetmez koruyucu olacaktır.

Antioksidan bakımından zengin olduğu kanıtlanan siyah pirinç, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirerek kanserli hücrelere karşı vücutta kalkan oluşturur. Kanser sorunlarıyla baş etmenize yardımcı olur.

Antioksidan özellikleri sayesinde cilt sağlığına olumlu etkilerde bulunan siyah pirincin, düzenli olarak tüketilmesi durumunda yaşlanma karşıtı bir etki oluşturduğu biliniyor.