Genital estetik kadın sağlığında birçok probleme çözüm oluyor! Genital estetik kadın sağlığında birçok probleme çözüm oluyor!

11 Eylül Pazartesi günü gerçekleşen eğitimin birinci bölümünde kalp kapak tedavilerinde uygulanan ameliyatsız yöntemlerin kullanıldığı hastalığın tespiti ve tedavi seçenekleri ele alındı. Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. İsmail Ateş, girişimsel mitral kapak ve triküspit kapak tamiri yöntemine dair tüm incelikleri, sürdürülebilir tıp eğitimleri konusunda uzman ADN CoE firmasının iş birliğiyle yerli ve yabancı meslektaşları ile paylaştı. Birinci günün ikinci oturumunda da hekimlerin prosedürel işlemlere hakimiyetinin tam olarak kazandırılabilmesi için vakanın başından sona her bir evresinin simüle edilebildiği simülasyon üzerinde pratikler yapıldı. Eğitimin ikinci günü Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde anjiyo laboratuvarında canlı vaka örnekleri incelendi.

Uzmanlıktan sonra devam eden Prosedürel ve Eğitimsel Sürdürülebilir Tıp eğitimlerinin önemini vurgulayan Doç. Dr. İsmail Ateş, “Girişimsel işlemler, hastanın hastanede yatışını azaltabilmekte ve hasta yapılan işlemden sonra hemen taburcu olabilmektedir. İşlem sonrası gündelik hayata kısa sürede dönüş, tüm girişimsel kardiyologların ilgisini çekmektedir. Bu eğitim de gerek Türkiye’deki gerekse yurt dışındaki meslektaşlarımız adına da son derece verimli gerçekleşti. ”dedi.